Seuran perustajajäsen Lars-Henrik "LH" Lindholm poistui 21. viikon alkupäivinä joukostamme. Elokuussa 1928 syntynyt LH olisi kolmen kuukauden kuluttua saavuttanut 89 vuoden iän.

LH syntyi Inkoossa, jossa hän myös aloitti suunnistusuransa (Ingå IF). Vuonna 1951 LH siirtyi leveämmän leivän perän Helsinkiin, jossa seuraksi tuli HIFK (1952-77). OK77:ssä hän istui seuran hallituksessa kaksi ensimmäistä vuotta (1977-79). Hän edusti menestyksekkäästi seuraa, sijouttuen SM-kisoissa 39 kertaa kymppijoukkoon, johon määrään sisältyy 8 SM-milalia, joista neljä oli SM-kultaa. Seuran menestystilastossa, "Pokaalipisteiden Maraton-taulukossa", LH:lla on vankka, lähes saavuttamattomalta tuntuva, johtoasema. LH:n aktiiviura suunnistajana päättyi 2005 Paraisilla FSO:n mestaruuskilpailuihin.

Siviilipuolella LH teki elämänuransa LVI-asentajana. LH:ta jää, lukuisien suunnistusystävien lisäksi, suremaan vaimo sekä kaksi lasta perheineen. LH lasketaan haudan lepoon syntymäkunnan Inkoon multaan.

FaLang translation system by Faboba