Piirin (NÅID) Oravapolkukilpailu suunnistettiin OK 77:n järjestämänä 4.6.2017 Hanikan aurinkoisessa kalliomaastossa. Seuramme nuoret (HD16 ja nuoremmat) ottivat toista tusinaa mitaleita. Voittajiksi kruunattiin Ada Kero (D14), Jesper Donner (H13), joka oli niin nopea, että digikamerat eivät ehtineet reagoida, sekä Alexandra Backman (D12TR). Suurin voitto tuli kuitenkin kilpailussa Orava-kiertopalkinnosta, jonka saa seura, joka määrällisesti on eniten lisännyt osanottoaan viimevuotiseen verrattuna. Meidän joukkueemme oli tuplaantunut 36 suunnistajaan.

Tulokset   Väliajat

Kuva 1 (Mikko Kero). HD14 palkinnonsaajat. Edvin Ekman (H14, 2. - 2. vas.), Matilda Nilsson (D14, 3.- 4. vas.) ja Ada Kero (D14, voittaja . oik.).

Kuvat 2-5 (Nina Nilsson). (ylh, vas.) Jonny Donner (H16-hopeaa), Alexandra Backman (D12TR-voittaja), Lumi Kenttä (D12-hopeaa) sekä Voima Kenttä (H8RR-pronssia)

 

 

FaLang translation system by Faboba