Ajanjakso: mistä . . mihin . .

Näytä vain toimitsijakalenteri:

Pv Pvm Klo Kokoont. Tapahtuma Paikka Muuta Järjestää
ke 26.-30.7. U&E:s sommarläger, Bohemia Orienteering Tjeckien, Prag U&E/ Heidi Torp-Donner
ke 26.7. 18:00 paikalla - på platsen Petris löppotpuri - 5 Alberga simhall (AUH), NE hörnet. Korta drag (skogen) OK77/ Petri Tötterman
to 3.8. 16:30 på platsen - paikalla Länsirastit 9/16 Olari Teema: Käyrä LR-Team
to 3.8. 16:00 paikalla, på platsen Länsirastit järjestäminen 9/16 Olari OK77
la 5.-6.8. 40. Lahti-Suunnistus Lahden Suunnistajat-37
la 5.-6.8. SM-tarkkuussuunnistus Rajamäen Rykmentti, Mäntsälän Urheilijat
ti 8.-11.8. Vi åker tåg - Mennään junalla FSO:s stora juniorläger Sursik skola, Pedersöre Anmäl direkt till Falken senast - 19.6 /26.6 - IK Falken
to 10.8. 16:30 paikalla - på platsen Länsirastit 10/16 Lahnus Teema: Rastinotto LR-team
to 10.8. 16:00 paikalla, på platsen Länsirastit järjestäminen 10/16 Lahnus OK77
pe 11.8. paikalla - på platsen FSOM, sprint (13 +) Pedersöre IK Falken
pe 11.8. 05:00 kotona Anmälan till bussresa + saminkvartering 11-13.8, FSOM Mellersta Österbotten OK 77/ Tove Jern (& Danni Backman)
la 12.8. 12:00 paikalla - på platsen FSOM, långdistans (alla klasser) Pedersöre IK Falken
su 13.8. paikalla - på platsen FSOM, stafett Pedersöre IK Falken
to 17.8. 16:30 på platsen - paikalla Länsirastit 11/16 Kaitakorpi Teema: Käyrä LR-Team
to 17.8. 16:00 paikalla, på platsen Länsirastit järjestäminen 11/16 Kaitakorpi OK77
la 19.8. Nuorten Jukola Kokon, Borgå Deltar - Osallistun OK Orient
la 19.8. Kan ej delta i - Nuorten Jukola - En pääse Kan ej delta - En osallistu
su 20.8. Husqvarna-kisa Sibbo-Sipoo IF Sibbo Vargarna
ti 22.8. 18:00 paikalla - på platsen US - 4 *** NS - 4 senare - myöhemmin OK77
ti 22.8. 18:00 paikalla - på platsen US - 4 / NS - 4 järjestäminen senare - myöhemmin OK77
ke 23.8. 18:00 paikalla - på platsen Maastotestirata, anmälan enling SUU-direktiv Solvalla lyhyt maastotestirata mäkisessä maastossa Suunnistava Uusimaa
to 24.8. 16:30 paikalla - på platsen Länsirastit 12/16 Hanikka Teema: Viiva LR-team
to 24.8. 16:00 paikalla, på platsen Länsirastit järjestäminen 12/16 Hanikka OK77
pe 25.-26.8. eGames Espoon Suunta
ti 29.8. 18:00 paikalla - på platsen US - 5 *** NS - 5 senare - myöhemmin OK77
ti 29.8. 18:00 paikalla - på platsen US - 5 / NS - 5 järjestäminen senare - myöhemmin OK77
to 31.8. 16:30 paikalla - på platsen Länsirastit 13/16 Kellonummi Teema: Käyrä LR-team
to 31.8. 16:00 paikalla, på platsen Länsirastit järjestäminen 13/16 Kellonummi OK77
la 2.-3.9. FM-lång R1 Lapuan Virkiä
la 2.-3.9. FM-lång R2 Alajärven Ankkurit
ti 5.9. 18:00 paikalla - på platsen US - 6 *** NS - 6 Sibbo - Sipoo Buss OP 16:40, JS 17:00 Sibbo Vargarna
to 7.9. 16:30 paikalla - på platsen Länsirastit 14/16 Oittaa Teema: Yö LR-team
to 7.9. 16:00 paikalla, på platsen Länsirastit järjestäminen 14/16 Oittaa OK77
su 10.9. Gyllene Kompassen final Tampereen Pyrintö
to 14.9. 16:30 paikalla - på platsen Länsirastit 15/16 Haukkalampi Teema: Yö LR-team
to 14.9. 16:00 paikalla, på platsen Länsirastit järjestäminen 15/16 Haukkalampi OK77
la 16.9. FM-budkavle R1 Espoon Suunta
la 16.9. FM-budkavle R2 Hyvinkään Rasti
su 17.9. FM-sprint Helsingin Suunnistajat
to 21.9. 16:30 paikalla - på platsen Länsirastit 16/16 Kasavuori Teema: Yö LR-Team
to 21.9. 16:00 paikalla, på platsen Länsirastit järjestäminen 16/16 Kasavuori OK77
pe 22.-23.9. FM-natt Laihian Luja
ke 4.10. 17:00 paikalla - på platsen Maastotestirata, anmälan enling SUU-direktiv Solvalla lyhyt maastotestirata mäkisessä maastossa Suunnistava Uusimaa
pe 6.-8.10. se puff 25manna 2017 - resan Ensta gård, Botkyrka, Sverige med Viking Line, se direktiv StOF/ Annika WA
pe 24.11. 18:15 paikalla - på platsen 18:00 Utgivning av Jubileumsboken - Juhlakirjan julkaisu Ännu hemlig - vielä salainen Klädsel: Fri men obligatorisk OK77/ Festgrupp + Redaktionsråd

= kaikille tarkoitettu mutta erityisesti aloittelijoille ja-HD12 (RR/TR)
= kaikille tarkoitettu mutta erityisesti junnuille -HD16

FaLang translation system by Faboba